Studia coachingowe czy szkolenia coachingowe ICF?

Studia podyplomowe z coachingu
Decydując się na studia z coachingu warto sprawdzić, czy:


Kim są wykładowcy?

Czy osoby wykładające coaching są coachami? Jakie przygotowanie coachingowe posiadają? Jakie akredytacje potwierdzają ich jakość prowadzonych sesji? Nie każdy psycholog, mentor, doktor czy profesor jest coachem. Sprawdź przygotowanie merytoryczne wykładowców i przekonaj się ilu z nich to w rzeczywistości praktykujący coachowie (najlepiej z akredytacjami potwierdzającymi jakość oferowanych usług).

Czy na pewno uczą coachingu?

Warto również sprawdzić program studiów. Czy ukończenie studiów podyplomowych z coachingu kompleksowo przygotuje Cię do prowadzenia kompleksowych procesów coachingowych? Czy po ich ukończeniu będziesz mógł z sukcesem aplikować o akredytacje coachingowe czy tylko otrzymasz sam dyplom ukończenia studiów podyplomowych z coachingu?

Jaka jest jakość nauczania?

Czy studia podyplomowe z coachingu posiadają zewnętrzne akredytacje potwierdzające jakość nauczanych treści? Jeśli w przyszłości zechcesz aplikować o akredytację ICF samo ukończenie studiów podyplomowych nie wystarczy. Naprawdę warto ukończyć program, który został zweryfikowany pod kątem jakości kształcenia coachów. Sam dyplom ukończenia studiów to za mało, by zaistnieć w branży coachingu.

Czy przygotują do akredytacji?

Na ile program studiów podyplomwych z coachingu przygotuje Cię do skutecznego aplikowania o międzynarodowe akredytacje coachingowe? Jednym z warunków, by taką akredytację uzyskać jest to, by program posiadał aprobatę ICF, a osoby szkolące były akredytowanymi coachami. Czy program Twoich studiów podyplomowych spełnia takie wymagania?

Ile jest praktyki a ile teorii?

Coaching to praktyka. Siadając do sesji coachingowej warto mieć na tyle "rozwinięty warsztat pracy coacha", by z powidzeniem wspierać ludzi podczas sesji coachingu. Podejście teoretyczne nie sprawdzi się, gdy przyjdzie Ci poprowadzić pełny proces coachingowy. Dlatego też sprawdź, czy Twoje studia coachingowe pozwolą Ci prowadzić pełne procesy coachingowe zgodnie z najwyższymi standardami.

Czy otwierają ścieżkę rozwoju?

Pamiętaj, że ścieżka rozwoju coacha nie kończy się na ukończeniu studiów z coachingu czy uzyskaniu akredytacji ACC ICF. To dopiero początek. Na chwilę obecną żadne studia coachingowe nie dają możliwości ubiegania się o kolejne stopnie akredytacji ICF (PCC czy MCC). Jeśli chcesz w przyszłości aplikować o kolejne stopnie akredytacji weź ten fakt pod uwagę.

Samo ukończenie studiów coachingowych nie wystarczy, by ubiegać się o akredytację ICF.

Jeśli chcesz być profesjonalnym coachem warto aplikować o międzynarodową akredytację coacha ICF. Akredytacja to kolejny krok na drodze coachingowego rozwoju.

Szkolenia coachingowe ICF
Korzyści programów aprobowanych w ICF nad studiami z coachingu to:


Eksperci w branży coachingu

Szkolenia coachingowe aprobowane w ICF są prowadzone przez akredytowanych coachów. Jeśli prowadzą je coachowie z akredytacjami MCC czy PCC ICF masz pewność, że uczysz się od osób mających bogate doświadczenie coachingowe (co najmniej 750h).

Zgodność ze standardami ICF

Każde szkolenie coachingowe aprobowane przez ICF jest zgodne z 11 kluczowymi kompetencjami oraz zasadami Kodeksu Etycznego. Dzięki temu masz pewność, że od pierwszych chwil szkolenia uczysz się coachingu zgodnie ze standardami ICF.

Zweryfikowana jakość szkoleń

Każde szkolenie coachingowe aprobowane przez ICF zostało zweryfikowane pod kątem jakości nauczania. Stąd masz pewność, że kończąc programy aprobowane w ICF uczysz się coachingu zgodnego ze standardami i Kodeksem Etycznym ICF.

Przygotowanie do akredytacji

Ukończenie programu szkolenia coachów aprobowanego przez ICF wyposaży Cię w kompetencje pozwalające z sukcesem uzyskać międzynarodową akredytację coacha ICF na jednym z trzech poziomów zaawansowania (ACC, PCC lub MCC ICF)

Mentoring i superwizja

Dopełnieniem całości szkolenia jest mentoring i superwizja coachingowa, dzięki którym będziesz nagrywać prowadzone przez Ciebie sesje coachingowe. Przyspieszy to Twój rozwój w charatkerze profesjonalnego coacha.

Kompleksowe szkolenie

Programy szkolenia coachów posiadające najwyższą aprobatę ACTP ICF kompleksowo przygotują Cię do uzyskania akredytacji ACC lub PCC ICF. Po ich ukończeniu będziesz mógł aplikować o akredytację zdając egzamin w języku polskim.

Tylko ukończenie szkoleń aprobowanych w ICF pozwala aplikować o międzynarodową akredytację coachingową.